in

НОВИ ПРОБЛЕМИ ВО АФРИКА: Повторно појавување на ЕБОЛА!

Африканската држава Гвинеја соопшти дека во државата е забележана повторна појава на смртоносиот вирус Ебола, по смртта на три лица и заразување на уште четворица во југоистокот на државата.

Ова е прво појавување на вирусот, откако помеѓу 2013-2016 вирусот однесе голем број животи во Африка. Класичните симптоми на оваа болест се диареја, повраќање и крварење.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote