in ,

УбавоУбаво

Пол Вокер ќе добие ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд

Според NME, ѕвездата на филмот „Hell’s Streets“, кој загина во сообраќајна несреќа во 2013 година, ќе биде третото име што постхумно ќе ја добие оваа чест, заедно со актерката Хуанита Мур и пејачката Џени Ривера.

„Одборот внимателно ги избра овие талентирани личности и едвај чекаме да им оддадеме почит кога ќе станат дел од холивудската историја со тоа што ќе добијат ѕвезда на Булеварот на славните“, рече Елен К, претседателка на одборот за избор на имиња на славните.

Раперот Лудакрис, кој играше со Вокер во „Пеколните улици“, исто така ќе ја добие својата ѕвезда истата година. Двајцата се појавија заедно во четири продолженија на оваа популарна филмска франшиза.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote