in

Повеќе од пола население на Британија вакцинирано!

Повеќе од 50% од населението на Велика Британија е вакцинирано со првата доза од вакцината за Ковид-19. Министерот за здравство на државата, Мат Ханок, соопшти дека над 32 милион Британци се вакцинирани со првата доза.

Тој на социјалната мрежа Twitter напиша: „Вчера вакциниравме најголем број на лица досега. Со гордост ви соопштувам дека сега се вакцинирани над 50% од сите Британци. Вакцините се единствен излез од оваа пандемија“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote