in

ПОЛИЦАЈЦИТЕ И ЖЕНАТА КОЈА ЧИСТЕЛА! [ВИЦ]

Била некоја жена. Ја чистела својата куќа. Дошол мажот од работа и изгазил по ходникот кој го чистела. Без размислување жената во убила.
Било пријавено во полиција и полицијата веднаш отишла на место на злосторството. Комесарот им се јавил на полицајците и им рекол:
-„Што е случајот, што се случило?„
Еден од полицајците му одговорил:
-„Жената го убила својот маж бидејќи и изгазил на ново очистениот под!„
Комесарот им рекол:
-„Дали ја приведовте жената?“
Полицаецот одговорил:
-„Не комесаре, чекаме да се исуши подот!„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote