in

Неверојатно! Полицискиот час беше прекинат само за да се догледа дуелот помеѓу Ѓоковиќ и Надал!

Легендите на тенисот, Ѓоковиќ и Надал, по којзнае кој пат ни приредија вистински спектакл на тениските терени.

Во полуфиналето на Ролан Гарос, светскиот рекет број 1, успеа да го елиминира рекордерот Рафаел Надал. Надал има освоени рекордни 13 титули од овој турнир. Дуелот траеше дури четири часа.

Според локалните медиуми, полицискиот час обично започнува во 23:00 часот во Франција, но токму поради овој дуел, бил укинат. По наредба од премиерот, навивачите слободно можеја да останат до крајот на мечот и да уживаат во фантастичната тениска битка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote