in

СмешноСмешно Што?Што?

ТАЖНО! Поплавите во Германија уништија нови Аудиња и Поршиња! [ВИДЕО]

Застапниците за автомобили беа погодени и од катастрофалните поплави што деновиве погодија делови од Германија, Белгија и други земји.

Поројот на вода однесе повеќе од 200 животи во регионот, а стотици луѓе се водат како исчезнати.

Предизвиканата материјална штета се мери во милијарди евра, а поплавени се бројни деловни објекти, вклучувајќи го и салонот за автомобили „Ауди“ во Леверкузен.

Како што се наведува, ова се нови модели кои останаа заробени во салонот откако нагло се зголеми нивото на реката и водата продираше внатре.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote