in

Популарната музичка група ABBA ќе објави нова песна!

Добри вести за фановите, ABBA ќе снима нова песна оваа година, според пејачот на групата Бјорн Улвеус.

Пред 4 години, иконската поп група соопшти дека повторно ќе се вратат на музичката сцена со дигитален концерт и пет нови песни во 2019. Но поради пандемијата од коронавирусот концертот беше откажан и песните никогаш не беа снимени.

Но за среќа на фановите, Бјорн потврди дека групата работи на нова песна која ќе биде снимена во 2021 година. Бендот планира нови концерти во иднина, но за тоа сеуште нема поконкретни новости.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote