in

Популарниот стратег ја напушта клупата на германската репрезентација по 15 години!

Јоаким Лев нема повеќе да ја води германската репрезентација. Германија ќе мора да најде нов тренер за Европското првенство кое ќе се одржи ова лето. 61 годишниот стратег беше тренер на Германија од 2006 откако го замени Јурген Клинсман.

Неговиот договор траеше до Светското првенство во 2022, но тој се договорил со федерацијата спогодно да го раскине договорот порано. Најголем успех на Лев е освојувањето на светското првенство во Бразил, 2014.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote