in

Поранешниот тренер на Вулвс се сели во Евертон?!

Поранешниот тренер на Вулвс, Нуно Еспирито Санто е главен кандидат за тренерската позиција во Евертон.

Португалецот е моментално е фаворит за тренерската позиција откако сопственикот на Евертон, Фархад Мошри дал зелено светло за неговото ангажирање. Еспирито Санто го напушти Вулверхемптон на крајот на оваа сезона.

Претходно Португалецот беше блиску до потпис до Кристал Палас, но тие договори пропаднаа. Откако си замина Карло Анчелоти, тројца тренери се најспомнуваните имиња во Еверто, Санто, Дејвид Мојс и Рафа Бенитез.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote