in

Наместо пржени еве како да подготвите совршени поширани јајца

Здрав појадок кој се подготвува брзо.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 2 лажици оцет
  • 2 парчиња леб
  • сол, бибер
  • зелена салата или друга, по ваш избор

Подготовка:

Истурете ја водата во мало тенџере до половина. Кога ќе зоврие, додадете оцет и добро промешајте.

Скршете едно јајце одеднаш, а потоа варете две до три минути.

Бидете внимателни да не ги преварите, бидејќи јајцата брзо се готват кога немаат лушпа.

Интегрално лепче загрејте на тостер и ставете ги јајцата врз лепчето, а потоа зачинете по вкус.

Послужете со салата по ваш избор.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote