in

RIPPLE – ЖЕЖОК РАЗВОЈ! Гигантските берзи се во деловна активност! БРАН ОД 100 милиони стапува во акција!

Четвртата по големина криптовалута Ripple (XRP) изгуби повеќе од 50 проценти од својата вредност поради влијанието на тужбата на SEC. По овој стрмен пад, цената на XRP забележа нагло покачување со назначувањето претседател на пријател на крипто во SEC. Сега, џиновските китови на Ripple се на работа. Whale Alert откри речиси 100 милиони XRP пренесени од големи и помали претпријатија.

Пренесени се 100 милиони RIPPLE помеѓу гигантски берзи!

Whale Alert, за следење на крипто објави дека се случиле четири големи трансфери на XRP во последните 24 часа, со вкупно 95,6 милиони XRP. Во меѓувреме, четвртата по големина криптовалута, XRP, закрепна скоро 50 проценти по неодамнешниот пад на вестите за случајот SEC.

Која е најновата цена на RIPPLE?

Четвртата по големина криптовалута Ripple се тргува со 0,31$, што е за 5% помалку за време на пишување на оваа статија. Популарниот алткоин моментално има пазарна вредност од 14,2 милијарди долари. Ripple управува со 14,7 милијарди американски долари со последниот 24-часовен обем на тргување за време на пишувањето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote