in

ПОСЛЕДНИ МОМЕНТИ НА АВИОНОТ! Авионот започна брзо да губи брзина, а потоа исчезна за неколку секунди! [ВИДЕО]

Контролата на летот изгуби контакт денес со авионот на индонезиската компанија „Сривиџаја ер“, во кој имало повеќе од 56 лица. Авионот изгубил брзина набргу по полетувањето од akакарта и, веројатно, паднал во морето.

Додека спасувачите ги пребаруваа остатоците на море, за кои се претпоставува дека припаѓаат на исчезнатиот авион Боинг 737, од контролната кабина на летот се појави видео, кое го прикажува летот на авионот од полетувањето до исчезнувањето.

Екранот на компјутерот на контролорот покажува како авионот прелетал преку копното и набргу откако ја преминал територијата над водата, започнал брзо да ја губи брзината.

За само неколку секунди откако почна да ја губи висината, траекторијата му беше прекината и исчезна од радарот.

Во авионот имало 56 лица, од кои шест членови на екипажот и седум деца.

На снимките од индонезиските медиуми се гледаат остатоци од авионот, а кинеската агенција Синхуа, која се повикува на локалните медиуми, објави дека рибарите ги пронашле остатоците од авионот во морето. РИА, повикувајќи се на локални медиуми, известува од околните острови дека слушнале две експлозии.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote