in ,

Посна салата со туна

Салата која лесно се подготвува и е многу вкусна.

Состојки:

  • 1 пакет тестенини
  • 2 конзерви туна
  • 200 гр посно мајонез
  • Малку слатка пченка
  • 1 праз

Подготовка:

Гответе ги тестенините во солена вода, процедете ги и оставете ги да се изладат. Во друг сад измешајте исецкан праз, исцедена туна, шеќер и мајонез.Додадете ги тестенините и измешајте сè добро. Ако не сте посни, додадете 200 гр кисела павлака во салатата. Ставете во фрижидер да се излади.

Пријатно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote