in

Масивен мотор V12 направен со комбинирање на 3 мотори со 4 цилиндри во Русија! [ВИДЕО]

Што можете да направите ако имате доволно мотори во мирување, господар на моторот и гаража? V12 мотор кој е доволно голем за да ве ослободи од видното поле, се разбира.
Занимавањето со автомобили е хоби на многу луѓе. Многу луѓе во нашата земја плаќаат и многу пари за промена на изгледот или моторот на возилата. Овој автомобил во Русија е малку премногу екстремен.

Во оваа студија спроведена во Русија, на обичен автомобил беа опремени 3 мотори со 4 цилиндри. Овој рачно изработен V12 секако не е компактен мотор каков што видовме во луксузни спортски автомобили или тркачки автомобили, туку изгледа директно од цртан филм.

3x4V мотор?

Овој нов автомобил, кој е меѓу најчудните возила произведени од Garage54, има енергетска единица која се состои од три различни мотори со 4 цилиндри. Познато е дека производителите на луксузни автомобили произведуваат V16 со поврзување на два мотори со 8 цилиндри, но тие произведуваат хоризонтални мотори, а не вертикални.

Еден од 3-те мотори V12 во сопственост на возилото се наоѓа во хаубата како што треба. Другите двајца се поставени над него. Откако ќе се вклучат моторите, тој се тресе како грмотевици, па дури прави и пожари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote