in

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС ВО ПЕТРИЊА: Се почуствувал и во Загреб, дури посилно од претходниот!

Уште еден земјотрес беше почувствуван околу 7:50 часот во областа Петриња и околината.
Земјотресот беше почувствуван и во Загреб.

Според првите информации, наводно бил 4,7 степени според Рихтеровата скала.

Сеизмолошкиот институт објави дека земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote