in

WTFWTF

Пожарникарите отстрануваат мраз со чекан на -55 степени во Јакутистан! [ВИДЕО]

На видеото споделено од пожарникарите кои ги извршуваат своите должности на студ во Русија во Јакутија, се гледа дека облеката им е покриена со дебел слој мраз откако работеле на гаснење пожар на пазар од минус 55 степени.

Во Јакутија, температурата понекогаш може да достигне минус 60 степени во текот на ноќта.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote