in ,

Познати личности кои сè уште живеат во нашите срца и додаваат богатство на своето богатство дури и по нивната смрт!

  1. Michael Jackson
    Нето богатство: 60 милиони долари
    Смрт: 2009
    Причина за смрт: предозирање
    Извор на приход: продажба на албуми
Michael Jackson

2. Elvis Presley
Нето богатство: 39 милиони долари
Смрт: 1997
Причина за смрт: срцев удар
Извор на приход: продажба на албуми, музеј

Elvis Presley

3. Charles Schulz
Нето богатство: 38 милиони долари
Смрт: 2000
Причина за смрт: рак
Извор на приход: договор со Met Life

Charles Schulz

4. Arnold Palmer
Нето богатство: 30 милиони долари
Смрт: 2016
Причина за смрт: срцева болест
Извор на приход: договор со со Ролекс и Мастеркард

Arnold Palmer

5. Bob Marley
Нето богатство: 20 милиони долари
Смрт: 1981
Причина за смрт: рак
Извор на приход: песни и албуми.

Bob Marley

6. John Lennon
Нето богатство: 14 милиони долари
Смрт: 1980
Причина за смрт: убиство
Извор на приход: албуми од Beatles

John Lennon

7. Marilyn Monroe
Нето богатство: 13 милиони долари
Смрт: 1962
Причина за смрт: предозирање
Извор на приход: Лиценцирани производи издадени на нејзино име и колекцијата Залес направени со брендовите Шанел и Монтбланк

Marilyn Monroe

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote