in

Светски познати личности со најголема заработка на Instagram!

Сите знаеме дека познатите личност најмногу заработуваат од промовирање и реклами на социјалните мрежи! Во прилог имаме 9 познати личности со голема заработка на социјалната мрежа Instagram.

9. Khloe Kardashian

Khloe Kardashian

Број на следбеници: 108 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 598.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 1.2 милиони долари

8. Kylie Jenner

Kylie Jenner

Број на следбеници: 156 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 1.27 милион долари
Приход од Инстаграм (проценето): 3.8 милиони долари

7. Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic

Број на следбеници: 40.4 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 200.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 4 милиони долари

6. Neymar Jr.

Neymar Jr.

Број на следбеници: 130 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 722.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 7.2 милиони долари

5. Selena Gomez

Selena Gomez

Број на следбеници: 164 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 886.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 8 милиони долари

4. David Beckham

David Beckham

Број на следбеници: 60 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 357.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 10.7 милиони долари

3. Kendall Jenner

Kendall Jenner

Број на следбеници: 120 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 611.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 15.9 милиони долари

2. Lionel Messi

Lionel Messi

Број на следбеници: 140 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 648.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 23.3 милиони долари

  1. Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Број на следбеници: 195 милиони
Заработка од објава како реклама (проценето): 975.000 долари
Приход од Инстаграм (проценето): 47.8 милиони долари

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote