in ,

СлаткоСлатко

ПРАШАКОТ ЗА ПЕЦИВО Е НЕВЕРОЈАТЕН ЗА ЦВЕЌЕТО! Ова се неговите благодети!

Сезоната на цвеќиња е во полн ек, а многумина се во неволја, како на своите цвеќиња да им дадат најубав изглед и грижа. Еве малку помош за вас. Искусен градинар верува дека спасот лежи во најчестиот прашок за пециво, кој ќе ги реши вашите проблеми со растенијата, затоа започнете да го користите веќе.

 

Имено, прашокот за пециво е одличен за отстранување на габите на растенијата.

 

Измешајте 4 лажички прашок за пециво со 4 литри вода и ќе добиете домашна подготовка за нивно уништување.

Можете исто така да користите прашок за пециво за да ја зачувате свежината на цвеќето во саксии.

Ова се постигнува со ставање прашок за пециво во празни саксии, проследено со поставување на почвата.

Мешавината на прашок за пециво помага во цветањето и им дава поубав изглед на растенијата како што се бегониите и хортензиите.

Оваа мешавина се прави со ставање лажичка прашок за пециво во вода и наводнување на цвеќето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote