in

Пратеник на владејачката партија поднесе пријава за развод против сопругата бидејќи се придружила на ривалската партија! „Со оваа одлука завршува сè“

Во Бишнупур, Индија, член на парламентот од владејачката партија Хинду Баратија Џаната (БJП) поднесе барање за развод против неговата сопруга, која премина во опозициската Конгресна партија Тринамул.

Сујата Кан во понеделникот одржа прес-конференција, велејќи: „Денес ќе разговарам за политика. Не сакам да зборувам за мојот приватен живот. Донесов одлука денес и се преселив во Конгресната партија Тринамуол. Се надевам дека мојот сопруг ќе ни се придружи еден ден “, рече таа.

Неколку минути по оваа изјава, Саимутра Кан се појави пред камерите, обвинувајќи ја неговата сопруга за „политичка наивност“ и тврдеше дека Суџата Кан ја одредил својата политичка кариера според советите на гатачите.

Саимутра Кан, во солзи, тврдеше дека неговата сопруга Сујата Кан „верува во гатачки“ и ја жртвуваше својата 10-годишна врска и петгодишниот брак на политиката.

Кан изјави дека подоцна ќе поднесе тужба за развод и рече: „жал ми е Сујата, партијата на која и припаѓам се спротивставува на учеството на членовите на семејството во политиката. Оваа одлука стави крај на сè и ја замоли неговата сопруга повеќе да не го користи неговото презиме.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote