in ,

СмешноСмешно

Привлекува пари како магнет: Ако го ставите овој предмет под кревет ќе живеете во изобилство!

Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја апсорбира енергијата на местото каде што се наоѓаме, па затоа под креветот, според правилата на фенг шуи, не треба да има ништо – освен еден исклучок.

Значи, генерално, просторот под креветот треба да биде отворен. Многу луѓе сè уште практикуваат да складираат работи што не ги користат под креветот, а според правилата на фенг шуи, тоа е голема грешка.

Ако сакате добар проток на енергија во домот, не чувајте ништо под креветот освен овој предмет. Тој предмет е „кутија со богатство“.

Што поточно е кутија со богатство?

Тоа е специфична алатка за фенг шуи за привлекување одредена желба. За почеток, треба да изберете кутија во која ќе ги чувате работите и најдобро би било да е дрвена, бидејќи дрвото претставува заснована енергија на раст, напредок и среќа.

Кога станува збор за тоа што треба да ставите во вашата кутија, прво треба да се запрашате: „Што ќе ме направи среќен?“

Изберете предмети за кои мислите дека ќе внесат позитивна енергија во вашиот живот и само вие што посакувате. Овие предмети нека бидат што ќе ги претставуваат вашите животни желби и склоности.

Ако сакате повеќе пари, пополнете ја кутијата со банкноти, накит, дукати, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но не ставајте парички во неа.

Ако сакате љубов, пополнете ја кутијата со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote