in

СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СЕ ОСВЕТЛИЈА: Предмет сличен на метеорит се урна во близина на либанската провинција (ВИДЕО)

Во неделата, корисниците на социјалните мрежи споделија видео од објектот, што го окарактеризираа како метеорит.

Објектот погоди насади во близина на либанската провинција Акар во Либија, а на видеото се гледа како паѓа од небото.

Градоначалникот на либанскиот град Ал-Талил, Јозеф Мансур, ги негираше извештаите за наводниот „метеорит“ забележан во провинцијата Акар претходно во неделата, велејќи дека станува збор за огномет.

  • Се покажа дека она за што се сомневаше дека е метеорит е еден од огнометите за славење (стрели за петарди) испукани во небото, а поради брзината на неговото движење и поради брзината на ветерот, луѓето мислеа дека станува збор за метеорит, особено затоа што предизвика мал пожар во ливадата каде падна – детално рече Мансур, а го цитираше државната Национална новинска агенција на Либан.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш споделија видео и фотографии од наводниот „метеорит“, на кој се гледа црвен сјаен објект кој полека паѓа од небото.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote