in

НАЈНОВА ВЕСТ! ПРЕСТРЕЛКА ПОМЕЃУ ДВЕ ВООРУЖЕНИ ГРУПИ ВО ЧАИРЧАНКА!

Само што се случи вооружен инцидент во Чаир. Весникот КОХА дознава дека истрелите биле од две групи луѓе кои се судриле едни со други. Во моментов, голем број припадници на полицијата го блокираа главниот пат во Чаирчане, додека влезовите и излезите на Булеварот „Цветан Димов“ надвор од џамијата Јахја Паша се блокирани. Првите информации велат дека нема повредени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote