in

Претседателот на Барселона, Бартомеу поднесе оставка

Претседателот на Барселона, Јосеп Марија Бартомеу поднесе оставка откако беше под притисок после минатото лето, но изјави дека Барселона прифатила предлози да игра во новата Европска Супер Лига. Фановите се обидуваа да го отстранат Бартомеу по конфликтот кој го имаше со Меси ова лето.

Тој ја поднесе оставката вчера, заедно со целиот борд на директори. Во неговиот последен говор, тој потврди дека Барселона ќе се придружи на неколку други тимови во новата Супер Лига за да ја стабилизира финансиската ситуација.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote