in

Претседателот на Интер откри зошто си замина Конте!

Претседателот на Интер, Стивен Жанг откри зошто Антонио Конте си замина од клубот по совршената сезона.

Конте си замина од Милано откако го раскина договорот со Интер на 26 мај, со што заврши неговата двогодишна приказна со Неразурите. Интер го освои своето прво Скудето во 11 години под водството на Италијанецот.

„Отсекогаш знаев дека Конте е совршениот тренер за нашиот проект. Минатата сезона се случи пандемијата и тоа се одрази на овогодишните профити. Моравме да ги кратиме трошоците, да продаваме првотимци, но Конте не беше спремен да компромизира“ изјави Жанг.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote