in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Спремете совршено предјадење: Салата со шунка и кашкавал која преовладува со вкусот!

Состојки:

 • 200 гр шунка
  60 гр мајонез
  120 гр сирење
  180 гр кисела павлака
  сол
  пиперка
  150 гр пченка

Подготовка:

Пченката најпрво сварете ја или ако ја земате конзервирана, тогаш добро исцедете ја.

Потоа ситно исецкајте ја шунката да се измеша со останатите состојки.

Така, измешајте пченка, павлака, мајонез, сол и бибер, а потоа додадете шунка и добро измешајте.

 

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote