in

Мик Шумахер за малку би дебитирал на Нирбургринг

Хелмут Марко откри дека Мик Шумахер за малку не дебитирал за Алфа Ромео Рејсинг на трката на Големата Награда на Германија откако резултатите од тестирањето на Антонио Џовинаци биле нејасни. Истото се случило со Алекс Албон и Марко бил спремен да го замени со Хулкенберг.

„Тестовите на Албон беа недефинирани и мораше да се теситра по втор пат. Истото се случи и со Џовинаци. Мик Шумахер за малку ќе го направеше своето деби на Големата Награда на Ајфел, но вториот тест беше негативен.“ изјави Хелмут Марко. Пред Хулкенберг да биде повикан да вози за Рејсинг Поинт, тој бил побаран од Марко поради недефинираниот тест на Албон и во случај Тајланѓанинот да беше позитивен.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote