in

УбавоУбаво

Светски познатата Пријанка Чопра проговори за тешкотиите на почетоците на нејзината кариера!

Славната убавица стана Мис на светот во 2000 година, а шармантната Индијанка призна дека во својата кариера се сретнала со разни коментари за нејзиниот изглед.

Триесет и осумгодишната актерка Пријанка Чопра, сопруга на десет години помладиот пејач Ник Џонас, напиша автобиографија „Недовршена“ во која откри досега непознати детали за нејзиниот живот. По тој повод, Пријанка рече дека на почетокот на нејзината кариера, ја советувале да оди под нож бидејќи наводно пластичната хирургија може да и помогне да добие подобри улоги.

Директорот ми нареди да станам од столот и да се свртам околу мојата оска. Откако зјапаше во мене некое време, тој ми предложи да ги зголемам градите, да ја поправам вилицата и да додадам волумен на задникот. Тој рече дека познава одличен лекар во Лос Анџелес, на кој може да оди. Со згрозеност ја напуштив неговата канцеларија. Дали беше во право? Дали навистина нема да бидам успешен ако не го коригирам сопственото тело? Долго време се прашував дали воопшто сум соодветна за глума, се сомневав во себе затоа што изгледам поинаку, во моите очи одеднаш станав толку мала, безначајна – напишала Пријанка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote