in

МИСТЕРИИ ОД ИНТЕРНЕТОТ: Човекот кој го пронајде својот ГРОБ!

Оваа приказна ја пишува корисникот u/papercut2008uk на платформата Reddit и тврди дека го нашол својот гроб.

-Ова е најчудното нешто што ми се има случено, го открив пред неколку месеци и сеуште размислувам на тоа. Минатата година почина татко ми и ги посетував гробиштата многу често со моето семејство. На надгробните плочи ги пишува името на починатиот, татковото име и неколку детали. До гробот на вујко, гробот веднаш пред него го има моето име на надгробната плоча. Моето име не е често име и се пишува малку поразлично, но на плочата го пишуваше точно заедно со моето презиме. Исто така ја пишуваше мојата дата на раѓање. Но тука не завршува мистеријата. Мојот татко доаѓа од мало село во Кашмир и исто така има необично име. И двете информации ги пишуваше на плочата. Ова искуство беше навистина чудно, ги контактирав роднините од селото на татко ми за да видам дали слушнале за некој друг човек со исто име како на мојот татко, но никој не слушнал.

Дали има едноставно објаснување за оваа приказна или сепак се работи за нешто натприродно?

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote