in

Принцот Вилијам ја прими првата доза на вакцина за коронавирус!

Британскиот принц Вилијам, кој се разболе од ковид-19 минатата година, откри дека ја примил првата доза на вакцина за коронавирус.

Вилијам (38), внук на кралицата Елизабета и втор по ред за британскиот престол, објави на Твитер дека ја примил првата доза на вакцината на почетокот на неделата со фотографија како ја прима вакцината во Музејот на наука во Лондон

„Во вторникот ја примив првата доза на вакцина ковид-19“, напиша принцот Вилијам.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote