in

ПРИНЦОТ ИЗЈАВИ: Бев заболен со КОВИД-19 уште во Април!

Принцот Вилиам бил заразен со КОВИД-19 неодмна оваа година, изјавија изворите од палатата за БиБиСи. Се верува дека тој се тестирал позитивен уште во Април, во исто време кога неговиот татко, Принцот на Велс, бил заразен со оваа болест. Според медиумот the Sun, кој прв ја објави веста за Вилиам, 38 годишниот принц не сакал да објави во јавноста дека бил заразен со цел да не се создаде паника.

Принцот Вилиам, кој е втор за наследување на престолот, не кажал никому за добиениот позитивен тест од корона бидејќи имало други поважни работи за кој кралското семејство било заангажирано и не сакал да загрижува никого. Принцот се самоизолирал во Шкотска кога го добил позитивниот тест.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote