in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Направете свои свеќи против комарци: Ги имате сите состојки!

Потребни состојки:

 • Тегла
  свеќи кои можат да лебдат
  лимон
  лимета
  босилек
  есенцијално масло од лимонска трева

Постапка:

1) Исечете еден лимон и една лимета (ова ќе биде доволно за две свеќи).

2) Потоа додадете неколку парчиња лимон и лимета во теглата, додадете неколку гранчиња босилек. На крај, наполнете ја теглата со вода до врвот. Потоа додадете 10-15 капки масло од лимонова трева. Промешајте

3) Додадете пловечка свеќа. Конечно, запалете свеќа и уживајте во летото без штетници!

 

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote