in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

НЕ JA ОШТЕТУВА ВАШАТА КОСА, НО ДАВА ФЕНОМЕНАЛНИ РЕЗУЛТАТИ: Еве како да направите природна боја за коса од лушпа од орев!

Ако сте уморни од бојата на косата или сакате да ја освежите бојата без ризик од оштетување, внимателно прочитајте го овој текст. Најдовме рецепт за домашна боја што е многу лесен за правење и дава одлични резултати.

Ќе ви требаат 1 кг зелени ореви за да го подготвите. Извадете ја лушпата и ставете ја во 1 литар вода и варете на тивок оган додека не зоврие. Делумно покријте го и внимавајте да не прскате. Оставете да отстои преку ноќ. Следниот ден исцедете и измешајте го со балзам за коса за да добиете доволно смеса за да се фарбате.

Како да примените:

Работете со ракавици и заштитете ја облеката. Нанесете на сува коса, како да фарбате, па покријте ја со вреќа и оставете ја да делува најмалку 1 час. Во зависност од тоа колку долго ја држите бојата, ќе добиете различни нијанси. На крајот на боењето, измијте ја косата на вообичаен начин.

Се разбира, нема зелени ореви во текот на целата година. Ако ви се допаѓа резултатот од ваков вид на фарбање, треба да знаете дека кората може да замрзне и дека ефектите ќе бидат исти.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote