in

УбавоУбаво Што?Што?

ПРИРОДНА ТЕРАПИЈА КОЈА 100% лечи чир! Овој сок трајно го уништува Helicobacter pylori – еве како да го пиете.

Овој зеленчук е антисептик и антибактериско

Helicobacter pylori, еден вид патогена бактерија која се формира во дигестивниот тракт, а е главната причина за чиревите. Кај многу луѓе, оваа бактерија, која ја напаѓа слузокожата на желудникот, не предизвикува никакви проблеми, а доколку се случи, тие обично се манифестираат во форма на гастритис или чиреви.

Најчестиот симптом на чир е болка во стомакот, која се појавува и поминува, а обично се јавува кога стомакот е празен. Болката може да трае и до неколку часа, а треба да се сомневате на чир ако болката помине кога јадете нешто или пиете чаша млеко.

Покрај тоа, надуеност, гадење, металоиди, губење на апетит, повраќање, ненадејно и необјаснето губење на тежината, исто така, може да бидат симптоми на присуство на Helicobacter pylori.

За среќа, природниот сок од морков може да помогне како природен лек, бидејќи овој зеленчук е антисептик и антибактериски.

Исцедете сок од морков и пијте 150мл до 200мл сок секое утро половина час пред појадокот. Консумирајте го сокот 40 дена и треба да го уништите Helicobacter pylori.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote