in

Што?Што?

Природно средство за чистење купатило со само 2 состојки: Ги отстранува дури и најтврдокорните нечистотии и бигор!

Исчистете ја кадата да свети без трошка хемикалија

Дамките, бигорот, маснотиите, остатоците од сапун и нечистотијата во кадата предизвикуваат голем проблем, а чистењето не е воопшто лесно.

Затоа, ви предлагаме фантастичен трик во форма на природен пилинг за када. Резултатот ќе ве воодушеви.

Сè што ви треба за совршено чиста када е грејпфрут и сол.

Ставете го грејпфрутот во микробранова печка 10 секунди.
Во када, оставете ја водата да отече неколку секунди за да ја навлажни површината.
Ставете малку сол во кадата.


Исечете го грејпфрутот на половина и ставете сол лажица или две.
Тријте ја кадата посолениот грејп.
Веднаш ќе видите како нечистотијата реагира на киселината од грејпфрутот, како и на солта. Предноста на овој природен чистач за када лежи и во фактот дека ќе ја почувствувате фината арома на овошјето и нема да вдишувате хемикалии.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote