in

Пристигна болидот на Williams инспириран од славното минато! (ФОТО)

Тимот на Williams некогаш важеше за апсолутен фаворит за освојувањето на шампионатот во минатото, но сега е тим што се мачи да освои еден едниствен бод во текот на сезоната. Овогодишниот болид е инспириран токму од славното минато на Williams, а челниците се надеваат дека 2021 ќе биде доста подобра од изминатите неколку сезони. Вака изгледа болидот на Williams:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote