in ,

Пристигна TaxiHub – Нов и најевтин начин за да се движите низ градот.

Светскиот тренд сега достапен преку TaxiHub – Uber апликацијата за Скопје која воедно е и petfriendly.

Нов и забавен начин на возење се појави во Скопје. TaxiHub апликацијата нуди услуга за нарачување возење преку мобилен телефон, а ова е добра можност доколку сте останале без готовина, бедејќи наплатата се извршува директно преку вашата картичка во апликацијата, на крајот од возењето.

На тој начин, немора да го менувате планот од фактот дека ви снемало готовина, сепак можете да го повикате возилото што ќе ве одведе до посакуваната дестинација преку апликацијата на вашиот мобилен телефон. Дознајте подолу како работи апликацијата TaxiHub.

Апликацијата е достапна на AppStore и PlayStore.

AppStore: Преземете ја апликацијата на iPhone

PlayStore: Преземете ја апликацијата на Android

Апликација TaxiHub – транспорт со паметен телефон

Градскиот превоз одамна стана сфера на услужна активност обликувана од технолошкиот напредок. „Превоз на копче“ е причина што се однесува на фактот дека можете да го нарачате вашето возило преку телефон. Апликацијата TaxiHub нуди токму таков вид нарачки за возила. По преземањето на апликацијата на вашиот паметен телефон, има неколку полиња што треба да ги пополните пред да нарачате возење со TaxiHub.

По пополнување на потребните податоци и создавање на кориснички профил, апликацијата TaxiHub станува достапна за употреба и можете да нарачате возење до посакуваната дестинација.

Како работи TaxiHub и нарачување возење


Откако ќе се најавите, нарачувањето на возење користејќи ја апликацијата TaxiHub бара да ја поставите крајната локација, точната адреса до каде сакате да одите. Она што е многу ефикасно за тоа како работи TaxiHub е што клиентот може да му се јави на возачот ако има сомнежи во врска со адресата.

Опцијата „повик на возачот“ служи како дополнителна помош при лоцирање на возење и ви овозможува дополнително да ја разјасните вашата локација. Покрај тоа, она што е важно за тоа како работи апликацијата TaxiHub е фактот дека клиентот може да побара TaxiHub X услуга, која се однесува на класа возила што нуди најевтина услуга во градот.

Покрај тоа, апликацијата TaxiHub содржи профил на возач, со лична фотографија, регистарски таблички и просечен рејтинг на возачот, за што подетално ќе се дискутира подолу. Секако, тука е и марката на возилото, така што клиентот може лесно да го најде на патот ако е во пофреквентниот дел од градот.

Променете од КЕШ во cPay и повикајте го вашиот возач. Кешот не е дозволен во никој случај.

TaxiHub – следење на правците и известувањата на телефонот


Откако ќе ја нарачате услугата, првиот слободен возач што е најблиску до локацијата од каде што е нарачана услугата, се префрла на тој клиент. Во тој момент, на екранот се следи траекторијата на возачот, со известувања за тоа колку време е потребно за возачот на возилото TaxiHub да стигне до вас. Можете да ја следите маршрутата до посакуваната дестинација преку апликацијата овозможена од TaxiHub.

Откако ќе ја достигнете крајната дестинација, ќе добиете известување дека возењето е успешно завршено. TaxiHub исто така им нуди на своите корисници услуга за проценка на возачот. Оценките се движат од една до пет sвезди, во согласност со тоа колку клиентот е задоволен од возењето и од самиот возач. Највисоката оценка помага и при избор на возач, а целиот систем се заснова на меѓусебна корекција што доведува до подобра услуга.

Покрај тоа, TaxiHub ги блокира возачите кои имаат низок рејтинг и со тоа ги штитат своите корисници. По завршувањето на возењето и откако клиентот ќе го оцени возачот во согласност со неговите впечатоци од возењето, добива известување или е-пошта со наведување на точниот износ што е одземен од неговата платежна картичка.

Цени на TaxiHub – проценете го износот за избраната рута


Кога станува збор за TaxiHub, цените на превозот се појавуваат пред да нарачате возење во форма на проценка на износот за избраната рута. Пред да повикате возило, вие ја знете проценетата цена, колку би ве коштал превозот.

Проценетата цена често варира помеѓу најниската и највисоката можна вредност, така што крајната сума е главно во средината на тие две цени. Сепак, предноста што ја нудат цените за превоз на TaxiHub е исклучителна погодност и транспарентност при наплата на услугата, како и самата проценка на цената.

Одредениот ценовник пропишува, километарот е 20 денари, а минутата возење се наплатува 3 денари.

Исто така постои и фактот дека услугата не се наплатува во готово, туку само преку картичка, како и фактот дека TaxiHub не прави разлика во цената помеѓу дневната и ноќната тарифа, така што без оглед на времето од денот и ноќта, цената на услугата е иста. Транспортот TaxiHub ги нуди своите услуги како дел од pet-friendly иницијативата, така што миленичињата се исто така пожелни придружници. Оваа услуга не се доплаќа.

Трошењето до доцните часови и уживањето во одлични прошетки е полесно ако знаете дека секогаш постои начин безбедно да се вратите дома, дури и ако немате доволно кеш со вас.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote