in

Idris Elba потврди: Пристигнува филм на Luther оваа година!

Минатата година беше објавено дека филм за популарната крими серија Luther е во плановите, но сеуште не се знаеше кога ќе се реализира тој проект. Сега, ѕвездата на Luther, Idris Elba потврди дека филмот ќе започне со неговата продукција веќе оваа година.

Зборувајќи за All-New Capital Weekender, Elba изјави: „Се спремам да започнам со правењето на филмот на Luther оваа година. Многу сум возбуден и се надевам дека ќе им се допадне на обожувателите. Секогаш сакав да снимам филм за оваа серија бидејќи луѓето навистина ја сакаа.“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote