in

ПРИСТИГААТ ДОБРИ ВЕСТИ ОД ВОЗАЧОТ НА ФОРМУЛА 1, РОМАН ГРОЖАН!

Роман Грожан претрпи страотна несреќа во трката за Бахреин.

Французинот заврши во заштитната ограда со својот болид на Хас и неговото возило веднаш се запали при ударот на самиот почеток на трката. Болидот на Грожан се подели на два дела и неговиот живот го спаси „хало“ уредот кој се наоѓа на болидите од 2018 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote