in

Приштина во финалето од квалификацискиот циклус во Лигата на шампионите!

Во финалето на прелиминарната рунда квалификации за пласман во Лигата на шампионите, ќе се сретнат екипите на Приштина и Интер Ескалдес од Андора.

Претставникот на ФС Косово во полуфиналето ја совлада екипата Фолгоре од Сан Марино со резултат 2:0, а двата гола беа постигнати во второто полувреме.

Интер Ескалдес со минимален резултат го совлада ХБ Торшавн од Фарски Острови.

Финалето е на 25 јуни, а победникот во првото коло од квалификациите ќе се сретне со Унгарскиот Ференцварош.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote