in

Луксузниот стан на Дејвид Боуви е продаден за 16,8 милиони! [ФОТО]

Станот на легендарниот музичар Дејвид Боуви во Њујорк е продаден за 16,8 милиони долари.

Имено, по помалку од еден месец на пазарот, беше продаден долгорочниот стан на Дејвид Боуви во центарот на Менхетен.

Сместено во областа Сохо-Нолиот на Менхетен, има нешто повеќе од 464 м2 простор плус уште 92 м2 отворен простор поради 3 тераси.

Зградата датира од крајот на 1800-тите години кога во минатото била фабрика за чоколади. Станот на покојната рок-starвезда има 4 спални соби и голема дневна соба долга 17 метри плус директен пристап до лифтот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote