in

Прогласена за најубава жена на светот, а таа не знаеше ниту дека се натпреварува! [ФОТО]

Девојчето Хаел Шелбија од Израел неодамна беше прогласена за најубава жена во светот, а таа вели дека дури и не знаела дека ја сметаат за добивање на некое меѓународно признание.

Шелбија (19) го зазеде првото место на списокот на „100 најубави лица на годината“ составена од „ТЦ Канлер“.

“Бев многу изненадена. Не знаев како да се натпреварувам во тој избор”, рече тинејџерката во интервју за “Sun”, додавајќи дека не знае зошто ја одбрале, дека убавината е индивидуална работа и дека сите жени се убави.

Синооката тинејџерка порасна во големо еврејско семејство во северен Израел и се пресели во Тел Авив за да ги оствари своите соништа. Таа рече дека оттогаш стекнала над 200.000 нови следбеници на Instagram кои можат да ги гледаат нејзините секојдневни активности.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote