in

Израелски научник тврди дека ја пронашол „ахиловата пета“ на канцерот!

Израелски научник, во неговата најнова студија, тврди дека ја пронашол слабоста на канцерогените клетки и студијата може да помогне во откривање на нови терапии кој ќе бидат поефикасни во борба против канцерот.

Тимот на експерти, кој беше предводен од научниците од универзитетот во Тел Авив, верува дека ова е многу битно откритие и ќе овозможи на создавање на нови лекови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote