in

Кина го доби првиот семафор за камили! [ВИДЕО]

Кинеските власти пуштија семафор за камили, прв од ваков вид во светот.

Првиот ваков семафор во светот беше пуштен во употреба во неделата во кинескиот град Дунхуанг, известуваат кинеските власти.

Овој регион со години привлекува многу туристи поради можноста за јавање камила.

Како што се зголеми бројот на туристи и камили, во меѓувреме, властите смислија начин да им се решат на толпите што се појавија поради зголемувањето на тури за возење.

Покрај решавањето на потенцијалните гужви на овој начин, властите успеаја да привлечат повеќе туристи од целиот свет кои покрај јавањето и другите убавини на овој град, доаѓаат да го видат и да се фотографираат покрај првиот семафор за камили.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote