in

Првата пратка на вакцини од Србија пристигнува денеска!

Првата достава на вакцини од Србија ќе пристигне утре, информираше владината прес-служба.

Владата исто така го извести српскиот претседател Александар Вучиќ дека ќе се сретне со Зоран Заев за да ја достави донацијата.

Пратката за вакцини ќе биде доставена на граничниот премин Табановце.

Испораката на вакцини од Србија требаше да се изврши во понеделник, но се одложуваше од технички причини.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote