in

Првата Supercharged Corvette C8 прави неверојатен звук! [ВИДЕО]

Компанија наречена Procharger го разви првиот комплет за суперполначи во светот за Chevrolet Corvette Stingray. C8 со комплет за суперполнач, кој постигна 45% повеќе перформанси од својата стандардна опрема, имаше целосни 700 коњски сили.
Chevrolet Corvette Stingray C8, со својот нов издувен систем и многу карактеристики, е едно од најчесто користените возила за модификација. Многу марки претходно развија турбо комплети за C8, но позната компанија наречена Procharger го изгради првиот комплет за суперполначи за Corvette C8.

Компанијата објави кратко видео од перформансите на Corvette C8 на dyno (направа за мерење на перформансите на автомовилот), со комплетот за суперполначи кој го дизајнираа. Новиот звук на Corvette C8, кој има 200 коњски сили повеќе од стандардната опрема на автомобилот, навистина звучи како чудовиште.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote