in

ВОЗАЧИ, ВНИМАВАЈТЕ ДА НЕ СЕ ИЗБРУКАТЕ КАКО МНОГУ! Кој го има првенството на раскрсницата ако не работи семафорот?

Многумина прават грешки како почетници!

Повеќето луѓе сметаат дека секојдневното градско возење е сосема различно од тоа на обука за возачи, сепак прописите се исти за сите, и искусни возачи и почетници.

Најголемите проблеми во сообраќајот се предизвикани од непочитување на сообраќајните знаци и ограничувања, тие се јавуваат преку невнимание или незнаење за истите.

Погледнете го проблемот на оваа раскрсница и кажете ни кој оди прв, а кој последен? Забележете дека жолтото светло трепка на семафорот (семафорот не работи).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote