in

ПСЖ го нокаутираше Баерн Минхен од ЛШ!

Германскиот гигант и актуелниот европски првак, Баерн Минхен беше елиминиран од ПСЖ во четврт-финалето од Лигата на Шампиони. Германците успеаја да победат во вториот натпревар со 0:1, но тоа не беше доволно бидејќи во првиот загубија со 2:3 на домашен терен.

Единствениот стрелец на голот беше Ерик Чупо-Мотинг во 40тата минута од натпреварот. ПСЖ со овој резултат се пласираше во полуфиналето од ЛШ и таму ќе се сретне со подобриот од дуелот помеѓу Борусија Дортмунд и Манчестер Сити.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote