in

ПСЖ одбил неверојатна понуда вредна 300 милиони евра за Нејмар од ОВОЈ клуб!

Вагнер Рибеиро, кој во минатото ја менаџирал кариерата на мегаѕвездата на ПСЖ, Нејмар, тврди дека Бразилецот повторно ќе го скршел трансфер рекордот.

Според зборовите на Рибеиро, Реал Мадрид бил спремен да плати вртоглави 300 милиони евра за да ги добие услугите на напаѓачот, но ПСЖ ја одбил таа понуда.

Гигантот во француската лига, го купи Нејмар во 2017 од Барселона за 222 милиони евра. Според шпекулациите, токму Перез се „вљубил“ во играта на Нејмар, но неговата желба не беше исполнета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote