in

ПСЖ му дава ултиматум на Ембапе?!

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Килијан Ембапе доби ултиматум од својот клуб ПСЖ за својата иднина. Имено договорот на Французинот истекува следната година, а Ембапе сеуште не ги известил челниците на клубот дали сака да го продолжи договорот.

Постои голем интерес за „услугите“ на Ембапе од европските гиганти, а како главен кандидат се спомнува Реал Мадрид. Според медиумите, челниците на ПСЖ му дале рок на Ембапе до 10 Март, да се одлучи дали останува во клубот, или сепак сака да си замине.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote